Renkli rimel nasıl kullanılır

Siyahın dışındaki renkleri kullanmaya, belki de birçoğumuz cesaret edemiyoruz.

Son zamanlarda, makyaj artistleri tarafından siyah rimeller kadar, renkli rimeller de kullanılmaya başlandı. Modaya uyup, eğlenceli yaz günlerinde siz de renkli rimeller kullanabilirsiniz. İşte renkli rimel kullanmanın püf noktaları...

- Renkli maskaralar kullanarak dikkat çekici, iri, canlı, eğlenceli ve daha genç bir görünüm kazanabilirsiniz.

- Mavi renkte rimeli herkes kullanabilir. Mavi rimel, yoğun geçen bir gecenin ertesi gününde, gözlerinizin hiçbir şey olmamış gibi parlak ve beyaz görünmesini sağlar. Mavi maskaranın etkisini artırmak için siyah rimelin üstüne sürebilirsiniz. Böylece daha derin ve daha belirgin olacaktır.

- Mor renkte maskaranın kullanım alanı biraz sınırlı... Çünkü bu renk çoğunlukla mavi ve yeşil gözlerde muhteşem durur. Birbirinden farklı markaların mor maskaralarına göz atabilirsiniz.

- Yeşil renkli maskara, oldukça güzeldir. Ancak şöyle bir yan etkisi var; o da göz rengi ne olursa olsun, kirpiklerin olduğundan çok daha kısa görünmesine neden olabiliyor. Bu nedenle eğer yeşil maskara kullanmak istiyorsanız, takma kirpiklerden yardım alabilirsiniz, ya da kendi kirpiklerinize güveniyorsanız mutlaka denemelisiniz.

- Kirpiklerinize renkli rimel süreceksiniz; o zaman gözlerinize başka bir makyaj uygulaması yapmamalısınız. Sürdüğünüz rimel renginde bir farı gözlerinize sürmek, kötü bir görüntü oluşmasını sağlar.

- Renkli maskarayla yapacağınız makyajınızda size, natürel renkte bir fondöten ve gözlerinizin altına hafifçe süreceğiniz sıvı bir kapatıcı eşlik edebilir.

- Rimeli sadece kirpiklerinizin üst kısmına sürmelisiniz.

BENZER

Renkli rimel nasıl kullanılır
4/ 5
Oleh