Akrep Burcu özellikleri

Akrep Burcu
24 Ekim - 22 Kasım

Akrep burcu insanları tutkulu olmaları ile tanınır. Akreplerin yaşamları tek bir amaç uğruna kurulmuştur: Tutku. Akreplerin zekalarını gözlerinden okuyabilirsiniz. Akreplerin duyguları da yüzelsey değildir. Onlar tutku ile derinlerdeki gerçekleri ararlar. Bu amaç uğruna başkalarına ve kendilerine karşı acımasızca davranabilirler. İnsanlar tarafından tabu olarak kabul edilen durumlara karşı da çok fazla ilgileri vardır. Bu yüzden akrep burcu insanı tehlikeli, ne yapacağı kestirilemeyen insanlar olarak tanınır.

Güçlü Bir Hafıza
Akrepler güçlü hafızaya ve iyi bir zekaya sahiptir. Genellikle yaşadıkları duygusal olayları kolay kolay unutmaz, en ince detaylarına kadar hatırlarlar. Yaşadıkları deneyimleri, onlara karşı yapılan her davranışı hafızalarına derinlemesine işlerler. Aşırı derecede kin ve öç alma duyguları vardır. Bu istekleri hem kendilerine hemde karşısındaki insana zarar verir.

Hırs ve Tutlu
Akrep burcu insanının karizmatik bir yapısı ve ilgi çeken bir çekiciliği vardır. Ondan hoşlanmayan insanlar bile bu çekiciliğe karşı hayranlık duyarlar. Akrep burcu insanının ruhu öğrenme merakı ile doludur. Nereden geliyorum, ne yapıyorum, hayat, cinsellik, ölüm vb konulara karşı çok fazla ilgi duyarlar. Akreplerin iç dünyası bu yüzden oldukça huzursuzdur.

Akrepler hayatı benimsedikleri ölçüde başarılıdırlar. Hayatta tutunacakları bir şey yoksa bunalıma girebilir, kendilerini bir boşlukta hissedebilirler. Zor şartlarda bile hiç yorulmadan çalışabilme özellikleri vardır. Genellikle kendi işlerini yapmak isteseler de, başkaları için de uyumlu bir şekilde çalışabilirler. Hayatta karşılaştıkları başarısızlılar onları pek fazla derinden etkilemez. Hırsları sayesinde yaşanan başarısızlıktan ders alıp kısa sürede toparlanırlar.

Ya Hep Ya Hiç
Akrepler yaşamın her anında olduğu gibi, arkadaşlıklarında da ya hep ya hiç duygusunu benimsemişlerdir. Akrep burcu insanı genellikle kendi kendine yetebilen özellikle bir insan olduğundan kolay kolay dost edinmez. Bir insanın akrep burcu insanı ile arkadaş olabilmesi için akrep'in ruhuna hitap etmesi önemlidir.

Akrepler çok fazla konuşmaktan hoşlanan insanlar değildirler. Bilmedikleri bir konuda kolay kolay fikir yürütüp yorum yapmazlar. Akrepler iyi bir dinleyicidir. Öğrendiklerini pekiştir, bu doğrultuda yorum yapmayı tercih ederler. Fikir sahibi oldukları konuda ise dilleri açılır, düşüncelerini sonuna kadar savunurlar.

Fiziksel Yapıları
Akreplerin fiziksel yapılarıda ilgiçtir. Uzun yada orta boylu olabilirler. Düzgün bir vücutları vardır. Koyu renk saçları, yuvarlak yüz hatları, inanılmaz çekicilikte gözleri vardır. Akrep burcu insanını bakışlarından tanımanız çok kolaydır.

Sağlık Durumu
Akrepler yaşadıkları derin duygular, hırsları ve kıskançlıkları yüzünden kolayca psikolojik rahatsızlıklara yakalanabilirler. Akrep üreme organı ve mideyi yönettiğinden bu organlara karşı aşırı hassaslıkları vardır. Hastalandıkları zaman ise genellikle sabırsız olurlar. İradeleri güçlüdür, acı eşikleri de yüksektir.

BENZER

Akrep Burcu özellikleri
4/ 5
Oleh