Koç Burcu özellikleri

Koç Burcu
21 Mart - 20 Nisan

Koç burcu insanı akıllı ve kolayca öğrenebilme kabiliyetine sahip kişilerdir. Koç burcu insanının organizasyon kabiliyeti de gelişmiştir. Onlar çevresindeki insanları varılması zor hedeflere bile kolayca yönlendirebilirler. Koç burcundan olan kişiler pek fazla büyük paralara sahip olmazlar. Onlar için paranın ve sahip oldukları eşyaların pek fazla önemi yoktur. Koç burcu insanı çevresindeki insanları mutlu etmekten hoşlanır ve zamanla bu iyiliklerin kendisine döneceğinin farkındadır.

Dikkat Çekmek
Koçlar toplum içerisinde ön planda olmaktan, dikkat çekmekten ve beğenilmekten hoşlanırlar. Bulundukları ortamda karşılarına onlardan daha üstün birisi ile karşılaşırlarsa bu durumdan pek fazla hoşlanmaz, o kişinin hata ve kusurlarını aramaya başlarlar. Gizliden bu kişilere imrenir, onları takdir eder ve kıskanırlar.

İyi niyet ve Öfke
Dürüstlüğü, iyi niyeti ve temiz kalbi ile bilinen koçların davranışları da bir pırlanta kadar saf olur. Karşılarına çıkacak sorunlara karşı oldukça dirençlidirler. Ancak koç burcu insanı öfkesine, şiddetli kıskanclık ve sinirine hakim olmak zorunadır. Koç burcu insanı kendisini kontrol etmekte zorlanırlarsa bu durum kötü sonuçlar doğurabilir.

Her şeye kolayca tepki gösterip sinirlenebilen bir yapıları vardır. Küçük tartışmalar da bile laflarını hiç esirgemeden söylerler. Sinirli halleri geçince ise, davranışlarından pişmanlık duyar ve yaşananları kolayca unuturlar. Koç burcu insanına bir şans verilirse, yaptığı yanlış davranışlar için karşısında hiç hoşlanmadığı bir insan da olsa, özür dilemesini bilecektir.

Eğlenceli Koçlar
Koç burcu insanının genellikle zevkli ve eğlenceli bir yaşamı vardır. Olumlu ve girişken yapıları ile kolayca eğlenebilirler. Sempatik yapıları, eğlenceli davranışları ile çevresindeki insanları kolayca etkileyip eğlendirebilme kabiliyetleri vardır. Koçlar kendi düşüncelerini beyan ederken ya da bir konu hakkında konuşurken, hem kendisi hemde çevresindeki insanlar bu durumdan büyük keyif duyarlar.

Koç burcu insani herkes gibi maddiyattan hoşlansa da onlar için şan, şöhret ve övgü çok daha önemlidir. Koç burcu insanına şöhret ile para arasında tercih yapmasını söylerseniz hiç düşünmeden şöhreti seçecektir. Koçlar kendileri ile çok fazla ilgilendiklerinden dolayı çevresindeki insanların düşüncelerini, davranışlarını pek fazla umursamazlar. Bu yüzden kolay kolay bir koçu dedikodu yaparken de göremezsiniz. Koçlar için başkalarının planları, özel hayatları önemli değildir. Onlar sadece kendi hayatlarından ve planlarından konuşulmasını isterler.

Fiziksel Yapıları
Koç burcu insanı fiziksel olarak genellikle uzun boyunlu ve uzun yüzlüdür. Güçlü kolları vardır, bakışları keskin ve tenleri de esmer yada kumral olur. Ciltleri de sağlıklı ve bakımlıdır. Koç burcu insanının spora olan merakı çok fazla olduğundan koçlara spor salonlarında oldukça fazla rastlayabilirsiniz.

Sağlık Durumu
Koç burcu insanının hızlı bir metabolizması olduğundan kolay kolay kilo problemi yaşamazlar. Vücudun baş bölgesini yöneten koçlar, genellikle baş ağrısı çekerler. Aceleci davranışları yüzünden kaza yapma ihtimalleri de fazladır. Sinirli tavırları midelerinde sorun yaşamalarına sebep olabilir. Koçlar hasta olmaktan hiç hoşlanmazlar. Yüksek ateşte bile ayakta kalmak isteyeceklerdir.

BENZER

Koç Burcu özellikleri
4/ 5
Oleh