Kova Burcu özellikleri

Kova Burcu
21 Ocak - 19 Şubat

Kova burcu insanı dahi, özgürlüklerine düşkün ve dik kafalı olmaları ile tanınır. Kovaların sınırsız hayal güçleri olsa da düşünceleri yaşadıkları zamanın ötesinde sezgisel ve mantıklıdır. Özgürlüklerine olan düşkünlükleri sayesinde, geleneksel fikirlerin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için mücadele eden yapıları vardır. Haksızlıklar karşısında tutku ile savaşırlar. Dil, din, ırk ayrımı yapmadan herkesin eşit şartlar altında yaşamasını isterler.

İsyankar Bir Ruh
Kovalar insanlık adına bir şeyler yapmaktan büyük zevk alırlar. Kendi rahatlarını düşünmeden inandıkları, doğru bildikleri uğruna elinden gelen her şeyi yaparlar. İniş ve çıkışlarla dolu fırtınalı bir hayatları vardır. Bazı durumlarda oldukça inatçı ve sabit fikirli olabilirler. Bu yüzden kovalar ile anlaşabilmek pek kolay değildir. Genç yaşlarda her şeye isyan eden kovalar, yaşları ilerledikçe olgunlaşıp çok daha mantıklı hareket edecektir.

Entellektüel Kovalar
Kovalar farklı kültürler ile ilgilenmekten, eski medeniyetleri incelemekten çok hoşlanırlar. Birden fazla konu ile aynı anda ilgilenebilme özellikleri vardır. Genel olarak kova burcu insanı entellektüeldir. Hayatları boyunca her şeyi deneyip tecrübe etmek isterler. Bunu yaparken de eğlenmekten geri kalmazlar.

Kovalar aslında arkadaş yanlısı insanlar olsalar da onlarla duygusal bir paylaşım sağlamak pek kolay değildir. Gereksiz bağımlılıklardan hoşlanmayan kovalar bu yüzden genellikle yüzeysel ilişkiler kurarlar. Özgürlük arzuları yüzünden aile, dostluk ve arkadaşlık duyguları hep bir çelişki içerisindedir. Kovaların bir yanı bütün insanlara oldukça yakın olmak istese de, diğer yanı duyguların sebep olduğu bağımlılıktan kurtulmak için mücadele edecektir.

Sevecen Kovalar
Kovalar yarınların insanıdır. Onları bugün ne olduğu pek fazla ilgilendirmez. Çevresindeki insanları pek fazla sorgulamazlar. Bencil değildirler, sevecen tavırları ile toplumda kolayca fark edilirler. Kovalar genellikle fikirlerini ve düşüncelerini eyleme dönüştürdüklerinde mutlu olurlar. Ekip çalışmasından zevk alsalarda kendi doğruları ile hareket etmeye meyilli bir yapıları vardır.

Elektronik eşyalara karşı da ilgili olan kovalar, yeni çıkan ürünleri takip etmekten hoşlanırlar.

Fiziksel Yapıları
Kova burcu insanı fiziksel olarak zarif yapılı, orta ve uzun boylu, açık sarı saçlara ve koyu renk gözlere sahip bir yapıdadır. Kova burcu kadınları zarif yapıları ve güzel yüzleri ile dikkat çekerler.

Sağlık Durumu
Kovaların hassas bir metabolizmaları vardır. Sağlıklarına çok fazla önem verdikleri için en kücük hastalıkta bile kolayca paniğe kapılabilirler. Kovaların bilek yapıları hassas olduğundan spor yaparken dikkatli olmaları gerekir. Ev yemeklerinden ziyade dışarıda yemek yemeyi seven kovaların bağışıklık sistemlerine dikkat etmesi faydalı olacaktır.

BENZER

Kova Burcu özellikleri
4/ 5
Oleh