LYS sonuçları açıklandı 2013

LYS tercih ve yerleştirme sonuçları burada! ÖSYM açıkladı, Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi, üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA
Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylarla Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, 2013-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin internet sayfasından açıklandı.

TIKLA ÖĞREN
Adaylar sonuçları ÖSYM'nin ''https://sonuc.osym.gov.tr'' adresli internet sitelerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

ÖSYM , Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS ) tercih sonuçlarını açıkladı. LYS sonuçları na göre tercih yapan 1 milyondan fazla üniversite adayı ve aileleri günlerdir 2013 LYS tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlardı.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖSYM merakları giderdi ve sonuc.osym.gov.tr adresinden tercih sonuçlarını duyurdu.

450 BİN ADAY TERCİH YAPMADI

Herhangi bir puan türünden 180 ve üzeri puan alan adayların girdiği LYS sonrası tercih maratonu da 18 Temmuz tarihinde son buldu. Bu kapsamda LYS puanına göre tercih hakkı kazanan 1 milyon 559 bin 466 adaydan 1 milyon 112 bin 451'i bu hakkını kullandı. Adaylardan 446 bin 995'i ise hiçbir programı tercih etmedi.

BENZER

LYS sonuçları açıklandı 2013
4/ 5
Oleh