Yay Burcu özellikleri

Yay Burcu
23 Kasım - 21 Aralık

Yay burcu insanı enerjik, neşeli ve heyecanlı olmaları ile tanınır. Yayların ruhları küçük bir çocuğun ruhu kadar saf ve temizdir. Onlar genellikle içgüdüleri ile hareket etmeyi severler. Yaylar dürüst ve iyi niyetlidir ama bir okadar da patavatsız davranabilirler. Aklından geçenleri hiç düşünmeden konuştukları için zaman zaman komik duruma düşebilme ihtimalleri vardır.

Neşe Kaynağı Yaylar
Yay burcu insanının iyi niyeti hemen farkedilir. İnce planlar yapmak, farklı amaçlar için davranışlarını değiştirmek yaylara göre değildir. Onlar doğal, oldukları gibi davranmayı severler. Hayatlarında gizleyecekleri pek fazla bir şey yoktur. Gelişmiş espiri yetenekleri, hiç beklenmedik anda attığı kahkahalar, karşılık beklemeyen davranışları toplumda onları sevilen insanlar yapmaktadır.

Risk Almak
Yay burcu insanı hayat dolu ve rahat insanlardır. Devamlı geleceğe bakarlar. Yerlerinde duramayan bir yapıları vardır. Yaylar sahip oldukları ile yetinen tipler değildir. Hayatta risk almayı severler ve umutlarını kolay kolay kaybetmezler. Yayların bu maceracı yapıları dönem dönem hata yapmalarına da neden olabilmektedir. Yine de yönetici gezegenleri Venüs'ün onlara verdiği şans yeteneğini sonuna kadar kullanmaktan çekinmezler. Hayata karşı olumlu bakışları sayesinde düştükleri yerden kalkmaları çok fazla zaman almaz.

Yaylar iflah olmaz filozoflar gibidir. Feslefe ile ilgilenmediklerini, bu konuları konuşmaktan hoşanmadıklarını söyleseler bile felsefeye oldukça düşkün bir yapıları vardır. Yayların idealist yapıları onların başka inançları keşfetmesini, başka kültüleri tanımasını sağlar. Yay burcu insanının toplum ve ahlak kurallarını sorgulayan bir yapısı vardır.

Özgür Olmak
Yayların hayatlarında herkesten fazla özgür olma istekleri vardır. Hayatı rutin bir şekilde yaşamak onlara göre değildir. Yeni yerler keşfetmek, yeni diller öğrenmek ve farklı kültürleri öğrenmek yayların hobileri gibidir.

Seyahat etmeyi de çok severler. İlgi çekici ülkeleri ziyaret etmek, sabaha kadar bitmek bilmeyen bir enerji ile eğlenmek, gündüzleri ise hiç bir iş yapmadan saatlerce hamakta uyumak, tam da yay burcu insanının hayallerine göre bir davranıştır.

Fiziksel Yapıları
Yay burcu insanı fiziksel olarak ince bir bedene sahip, uzun boylu, genellikle beyaz tenli bir yapıdadır. Yüz hatları dikkat çekicidir. Her zaman güler yüzlü oluşları ile yay burcu insanını toplum içerisinde fark etmemek pek mümkün değildir.

Sağlık Durumu
Eneji dolu olan yayların vücutlarıda genellikle sağlam olur. Spora olan düşkünlükleri ve kendilerine çok fazla dikkat ettikleri için kolay kolay hastalanmazlar. Yay burcu karaciğeri yönettiğinden bu burcun insanları çok fazla alkol tüketmemelidir. Genellikle gıda zehirlenmelerine ve beslenme bozukluklarına karşı oldukça hassas olurlar.

BENZER

Yay Burcu özellikleri
4/ 5
Oleh