Kuru saçlar için özel bakım önerileri

Kadınların en fazla yaşadığı problemlerden bir tanesi olan ve fazlasıyla can sıkabilen saç kuruması rahatsızlığı, fiziksel anlamda sıkıntılar yaratabilen bir etkendir. 

Ama korkmanıza ve bu durumu sıkıntı olarak görmenize gerek yok Meleklerim! Çünkü sizlere sunduğumuz özel tüyolar ile kuruyan saçlarınızı kolaylıkla eski sağlığına kavuşturabileceksiniz.

Kuru saçlara sahipseniz, her banyo sonrasında saç diplerinize mutlaka banyo sonrası kullanılan ve durulama gerektirmeyen yağ içeren saç bakım kremlerinden sürün. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar fön makinesinden uzak tutun.

Saç diplerinizdeki kan dolaşımını hızlandırmak için, saçınızı tamamını kremleyin ve başını öne eğip 50 defa fırçalayarak tarayın.

Haftada 3 defa aralara birer gün koyarak, zeytin yağ ile saç diplerinize masaj yapın ve yarım saat bekleyip yıkayın.Saç uçlarınızdaki kırıkları düzenli kestirin.

Şampuanınızı mutlaka kremli şampuanlardan seçin. Sis, egzoz, sigara dumanı gibi çevre kirliliklerine maruz kalan saçlarınızı mutlaka yıkayın ve bu tür zararlı maddelerin saçınızda uzun süre kalmasını engelleyin.

BENZER

Kuru saçlar için özel bakım önerileri
4/ 5
Oleh