Kusurları kapatacak özel makyaj tüyoları

Güzelliğinize gölge düşüren ve canınızı sıkan yüz kusurlarınızı, aşağıdaki özel makyaj hileleri ile kolaylıkla kapatabilir ve bu şekilde daha güzel görünebilirsiniz.

 Çoğu kadın gibi sizinde doğuştan gelen ya da sonradan oluşan yüz kusurlarınız var ise, aşağıdaki makyaj hilelerini kaçırmamalısınız. Kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu makyaj hileleri ile yüzünüzdeki kusurları kapatabilir ve bu şekilde çok daha güzel görünebilirsiniz. Açık Renkler hatları ön plana çıkartır, koyu renkler geri plana atar. Açık renk olarak şeffaf pudra, koyu renk olarak pudra veya allık kullanılabilir.

Burun ile dudak arası uzun ise: Bu uzunluğu geri plana alabilmek için burun ile dudak arasını boyamalısınız.

Burun ile dudak arası dar ise: Çok dar olan bu bölgeyi ön plana çıkarmak için açık renklerle boyamalısınız. BurunDüzeltme Teknikleri

Küçük Burun: En ideal burun şeklidir. Fakat yüzde kaybolacak, dengeyi bozacak kadar küçük ise ve gözler iriyse burunu ön plana çıkarmak gerekir. Bunun için de burun kemiği ve kanatlarını tamamiyle açık renk fondoten ve pudra uygulamalısınız.

Düz ve Kısa Burun: Bu tip burunlarda burnun bitimine ve iki kaşın arasına açık renk fondoten ve pudra sürülür. Bu sayede burun biraz daha uzun görünür.

Uzun Burun: Burnun uzun olan alt uç kısmına koyu renk fondoten ve pudra ile gölge yapılarak uzunluk geri plana alınır.

Burnunuzu uzun buluyorsanız: Kaş başlarınızın burna çok yakın olmamasına dikkat edin. Burun kökü ve ucuna gölgeleme yapın. Alnınızı ve çenenizi çıkık göstererek burnu daha önemsiz kısalıkta olduğunu vurgulayabilirsiniz.

Kemikli Burun: Burundaki kemiğin üzerine koyu renk fondoten ve pudra sürülür. Bu sayede koyu renkle kemikli kısım geri plana alınır.

Büyük Burun: Bu tip burunlarda, koyu renk fondoten ve pudra ile burun şekli yeniden belirlenir. Gözlerden başlayarak, burnun iki yanına inen gölgeler burun kanatlarına dağıtılır. Burun daha ince ve zarif gözükür.
İşte size bir kaç tüyo

Burnu kısaltmak için uç kısmını gölgeleyin ama allık ile kırmızı fırça vuruşu burnu daha şiş gösterir unutmayın. Burnunuza yaptığınız gölge oyunlarını güneş ışığında kontrol etmeden dışarı çıkmayın, eliniz alışıncaya kadar leke yapabilirsiniz. Makyaj profesyonelliği zamanla olur.

BENZER

Kusurları kapatacak özel makyaj tüyoları
4/ 5
Oleh