Kusursuz makyaj için özel tüyolar

Cilt güzelliği ile fark yaratanlara her daim özenir ve onlar gibi olmak isteriz. 

Aslında hiçbirşey o kadar mükemmel değil. Sadece doğru adımları doğru uygulamak gerekiyor. Eğer siz bunu başaramıyorsanız bir şey eksik demektir.

Kadınlar yüzünü makyaja doğru hazırlıyor mu? Makyaj malzemelerini doğru kullanıyor mu? Atladıkları noktalar neler? İşte kusursuz bir makyaj için 8 adım!

Primer uygulayın

Cildinize nemlendiricinizi sürdükten sonra, dolgunlaştırıcı bir primer uygulamayı unutmayın. Fondöten, kremsi ve nemlendirici içeriğiyle yüzünüzdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri doldurur. Fakat ne kadar çok sürerseniz, o çizgiler o kadar belirginleşir.

Bu yüzden cildinizi nemlendirdikten sonra iyi bir makyaj bazını kullanmanız önemli. 

Fondöteni iyi seçin

Likit ve silikonlu bir fondöten seçin. Parlak ve mat olanlarını almaktan kaçının. Belli belirsiz doğal görüntü verebilen ürünleri seçin.

Renginizi bulun

Fondöten renginizi bulun. Ürünü boynunuza sürerek test edin. 

Noktalayın

Yüzünüzü bölgelere ayırın ve noktalar haline fondöteni sürün. İki parmağınızı kullanarak yuvarlak dokunuşlarla ürünü cildinize yedirerek dağıtın. 

Parmaklarınızı kullanın.

Makyajınızda parmaklarınız sizin yardımcınız. Ürünü iz bırakmayacak şekilde parmaklarınızı kullanarak cildinize temas ettirmeniz önemli. 

Makyaj süngeri

Şimdi sıra makyaj süngerinde. Makyajı her yere eşit dağıtmayı sağlayan bir diğer önemli malzeme. Burnunuzun etrafına, kırışık bölgelere uygulama yaparken pürüzsüzlük sağlayan makyaj süngerinden edinin. 

Kusurları kapatın

Göz altı kırışıklıkları, lekeleri veya morlukları gibi yüzünüzde hoş görünmeyen yerlerinizi kapatın. Aydınlatıcı bir farla baz yaparak ve üzerine uçuk tonlarda rötuş ve gölgelerle bunu sağlamak mümkün. 

Pudra fırçası

Şimdi sıra yüzünüze iteğe gre bronzluk veya şeftali tatlılığı vermekte. En geniş pudra fırçası yardımıyla burnunuza ve elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru pudrayı uygulayın.

BENZER

Kusursuz makyaj için özel tüyolar
4/ 5
Oleh