Ünlülerin saç bakımı formülleri

Dünyaca ünlü yıldızların saçları çok fazla işleme maruz kalmalarına rağmen nasıl her zaman parlak ve sağlıklı kalıyor öğrenmek ister misiniz? 

Ünlülerin saçlarını bakım altına alırken kullandıkları en özel yöntemlerini sizler için araştırdık. İşte o yöntemler;

Gwyneth Paltrow ve zeytinyağı

Yarım fincan zeytinyağını saç diplerine ve derisine masaj yaparak uyguluyor ve bir gün boyunca saçlarını yıkamıyor. Ertesi gün saçlarını şampuanladığında solgun saçları hayata dönüyor. Harika değil mi?

Gisele Bündchen ve nemli topuzu

Şampuan sonrası kullandığı ürünleri, saçınızdan tamamen durulamadığını söyleyen ünlümüz, saçlarındaki renk kaybının azlığını buna bağlıyor.

Anja Rubik ve şampuan sonrası

Saçlarınızdaki azıcık bir şampuan kalıntısı, saçınızın matlaşıp elektriklenmesine yeter de artar bile. Çözümse, saçınızı durulamaya en az dört dakika ayırmanızdır. Tabii ki saçınız uzadıkça bu süre de artacaktır. Ve sonuç, parmaklarınızın arasından kayıp giden yumuşacık ve parlak saçlar olacaktır.

Nicole Kidman ve kızılcık suyu

Avusturalyalı ünlü aktris, kızıl saçlarının rengini, kızılcık suyunda bulunan doğal kırmızı pigmentlerle koruyormuş.

Ünlü sunucu, saçlarındaki buklelere hacim vermesi için elinin altında daima bir deniz suyu spreyi bulunduruyormuş. Denemeye değer...

Ines de la Fressange ve beyaz sirkesi

Bir şişe suyun içine üç çorba kaşığı beyaz sirke koyun ve şampuanlayıp duruladığınız saça uygulayın. İşte pırıl pırıl saçlar.

Noémie Lenoir ve yumurta sarısı

Kıvırcık saçlarına zeytinyağı ve yumurta sarısıyla bir maske yapıp, bunu gece boyunca saçlarında tutan ünlümüz, saçlarının yumuşaklığını bu maskeye borçlu olduğunu söylüyor.

Cindy Crawford ve bakım kremleri

Uçak seyahetlerinden önce saç bakım kremi sürüp durulamadığı saçlarla yolculuk eden Cindy Crawford, iniş yaptığı yerde saçlarını yıkadığında saçlarının daha yumuşak ve muhteşem olduğunu söylüyor.

Frédérique Bel ve ginseng tozu

Hemen sönen hacimsiz saçları için ginseng suyu kullanan ünlümüz, bu yöntemin saç tellerine kalıcı hacim sağladığını söylüyor.

Catherine Zeta-Jones ve bira

Korkmayın, alkol problemi yok; sadece saçlarına parlaklık vermesi için bal ve biradan bir maske hazırlıyormuş, hepsi o kadar.

Amanda Sthers ve limon suyu

Son durulamada saçlarına limon suyu sıkan ünlümüz, bu yöntemin sarı saçların rengini koruduğunu ve onlara yumuşaklık verdiğini söylüyor.

BENZER

Ünlülerin saç bakımı formülleri
4/ 5
Oleh