Uykusuzluk çekenlere özel tüyolar

Sürekli olarak uykusuzluk sıkıntısı çekenlere, 'The Sleep Doctor's' kitabının yazarı Psikolog Michael Breus'dan önemli tavsiyeler var. 

Eğer uyku uyumak konusunda sıkıntılar yaşıyor ve sürekli olarak yaşadığınız bu problemden bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, Breus'un verdiği önerilere bir göz atmalı ve bu öneriler ışığında uyku probleminize çözümler bulmalısınız.

'The Sleep Doctor’s' kitabının yazarı Psikolog Michael Breus, ışıkları söndürmenizi ve yatmadan bir saat önce evdeki tüm elektronik eşyaları kapatmanızı öneriyor. Işığa maruz kalmak, bedeninizde uykuyu tetikleyen melatonin hormonunun üretimini engelliyor. Dolayısıyla uyumadan önce e-posta yazmak ya da mesaj yollamak hormonların salınmasını geciktiriyor.

Ayrıca yatağa gitmeden bir saat ya da 75 dakika kadar önce sıcak bir banyo yapmayı deneyebilirsiniz. Vücudunuz kendini soğutmaya başladığında daha çok melatonin üretiyor. Ancak bunların hiçbiri işine yaramazsa 300’den itibaren üçer üçer geri saymaya çalışın. Breus, “Matematiksel olarak biraz karışık olduğundan o esnada başka bir şey düşünemeyeceksin. Ayrıca bu iş o kadar sıkıcı gelecek ki, bir anda uykuya dalacaksın” diyor. 40 derecelik bir banyo uyku için ideal.

BENZER

Uykusuzluk çekenlere özel tüyolar
4/ 5
Oleh