6 adımda düzenli bir dolap

Mevsim değişimlerinde değişen dolap düzeni ile nasıl başa çıkacaksınız?

1. Düzen çalışmanızın sorunsuz olması için gerekli tüm ihtiyaçları elinizin altında bulundurun. Bunlar:
Üzerine sınıflandırma yapabileceğiniz geniş bir alan, giysileri denemek için boy aynası, bağışlanacak, atılacak ve saklanacakları ayırmak için farklı boyda depolama kutu ve torbaları.

2. Her şeyi üst üste istiflemek yerine yatayda yayarak her şeyi görün. Hafif ve kalın giyecekleri de kendi içinde bölün.

3. Gardırobu tamamen boşalttıktan sonra en ince köşelere kadar tozunu alın. Kapaklar açık halde havalandırmaya bırakın. Son olarak hafif bir çamaşır parfümü sıkın.

4. Çorap, eşarp gibi küçük parçaları kutu veya torbalara yerleştirin ve etiketleyin. Her ihtimale karşı yünlülerin  arasına naftalin veya güve kovucu yerleştirin. Uzun elbiseleri torbalayarak asın.

5. Arkadaş veya akrabalara verebilecekleriniz, bağış yapabilecekleriniz ya da tamamen atacaklarınız için bolca kutu  bulundurun.

6. Sıra dolap yerleşimine geldiğinde işlevsel bir düzene dikkat! En sık kullandığınız kışlık/yazlık giysileri kolay  ulaşacağınız askılara asın. Abiye ve daha resmi giysiler için dolabın uzun bölümünü kullanın. Kazak/tişört gibi  katlanacakları çekmece ya da raflara istifleyin.

BENZER

6 adımda düzenli bir dolap
4/ 5
Oleh