6 saç sorununa 6 bitkisel çözüm

Dolgun, parlak ve yumuşak saçlara sahip olmak hiç de zor değil!

Reklamlarda gördüğümüz dolgun ve parlak saçlar hepimizin hayali. Şimdiye kadar her yolu denemiş fakat istediğinize ulaşamamış olabilirsiniz. Bir de bu önerileri deneyin. Üstelik hayalinize servet harcamadan, evinizin rahatlığında ulaşabileceksiniz!

Parlatıcı, yumuşatıcı

Adaçayı: 250 gram adaçayı yaprağını, 1 litre suda 15- 20 dakika kaynatın, soğumaya bırakıp, süzün. Daha sonra yüzde 50″lik alkolle karıştırın. Gün aşırı saç diplerini ıslatıp tarayın.

Saç dökülmesi

Zeytinyağı: Yatmadan önce saçınızı yıkayıp iyice durulayın. Saç diplerine zeytinyağı ile masaj yapın. En az iki hafta yapacağınız bu kür sayesinde saç dipleriniz güçlenecek, saçlarınız parlak ve canlı bir görünüme kavuşacak.

Dolgunluk

Fesleğen: 75 gram çiçekli fesleğen bitkisini toz haline getirip, yarım litre kaynar suya atarak haşlayın. 20 dakika demleyip süzdükten sonra saçlarınızı bu çayla haftada iki gün yıkayın.

Gür saçlar için

Civanperçemi: 50 gram taze civanperçemini 1 litre suda 10 dakika kaynatıp süzün. Her gün saç diplerine bununla masaj yapın.

Kepekler için

Karakavak: 40 gram karakavak merhemine 5 gram balmumu, 5 gram gülyağı ekleyip karıştırın. Her gece yatmadan önce saç diplerine hafif masaj yaparak sürün. Bu aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlılık verir.

Kırılmalara karşı karışım

Özellikle dalgalı, kıvırcık saçlar için uygun bir yöntem bu;

4 ml gülyağı,

32 ml bademyağı,

32 ml hintyağı ve

32 ml zeytinyağını karıştırın.

Yatmadan önce saç diplerine masaj yaparak sürün. Sonra pamuklu bir bez ile başınızı bağlayın. Sabah yıkayın. Her ay 3 gün bu işlemi uygulayın.

BENZER

6 saç sorununa 6 bitkisel çözüm
4/ 5
Oleh