Beden diliniz sizi ele verebilir

Her el hareketinizin, her bakışınızın ve her duruş şeklinizin bir anlamı vardır.

Bacaklarınızı sallamak

Bacak sallamak, gergin olduğunuzu belli eder. Biriyle iş görüşmesindeyseniz ya da biriyle konuşurken sizin gergin olduğunuzu anlamasını istemiyorsanız bacaklarınızı sallamamaya dikkat edin.

Sürekli hareket etmek

Gergin olduğunuzu gösteren bir diğer hareket de sürekli hareket etmektir. Sürekli oturup kalkmak, yer değiştirmek endişeli ya da heyecanlı olduğunuzu gösteren en belirgin hareketlerden biridir.

Aşağı bakmak

Bu hareket, konuşulan konuyla ya da konuştuğunuz kişiyle çok da ilgili olmadığınızı gösterir. İster aşağı ister elinizdeki telefona bakıyor olun, konuşulan konuya ya da konuşan kişiye bütün dikkatinizi vermemeniz onunla ilgilenmediğinizi gösterir. Karşınızdaki kişi ya da konu ilginizi çekmiyor olsa bile göz kontağınızı korumaya özen gösterin ve karşınıza nezaketen de olsa ilgili görünün.

Göz devirmek

Göz devirmek, saygısızlık göstergesidir. Karşınızdaki kişiye ‘’Ne söylediğin umrumda değil’’ demiş olursunuz. Bu hareket genellikle ergenler arasında popülerdir çünkü onlar her şeyden ve herkesten rahatsızlık duyarlar.

Elleri bele koymak

Elleri bele koymak, sabırsızlık ve bıkkınlık göstergesidir. Bu tip sinyaller karşınızdaki kişiye de aynı hislerin geçmesine neden olurlar ve negatif sinyaller göndermek asla hoş bir şey değildir.

Kollarınızı çapraz birleştirmek

Kolları çapraz birleştirmek bacak sallamaktan daha az belli olan bir vücut dili şeklidir ama duygularınız hakkında her şeyi ortaya koyar. Bu, kişinin, utangaç olduğu için kendini açmaktan çekindiği, konuyla ya da kişiyle ilgilenmediği ya da konuyu ya da kişiyi umursamadığı anlamına gelebilir. Kollarınızı çapraz yapmamaya özen gösterin aksi takdirde karşınızdaki insana kaba ve saygısızca davranmış olursunuz.

BENZER

Beden diliniz sizi ele verebilir
4/ 5
Oleh