Hamilenin ecza dolabında neler olmalı?

İşte anneliğe adım atmaya hazırlanan bir hamilenin ecza dolabında mutlaka bulunması gerekenlerin listesi...

Yoğun nemlendiriciler
Kaşınan ve gerilen cildinizi nemlendirecek yoğun ve etkili nemlendiriciler en ön raflarda yer almalıdır.

Yumuşak diş fırçaları ve diş ipleri
Yaşadığınız hormon değişiklikleri sebebiyle diş etleriniz hassaslaşabilir. Bu nedenle kullandığınızdan daha yumuşak fırçalı bir diş fırçası edinmenizi öneririz.

Günlük pedler
Hamilelikte yaşanabilecek akıntı ve idrar kaçırması sorunları için günlük pedler kurtarıcınız olacaktır.

Bulantı giderici ilaçlar
Özellikle sabahları baş gösteren bulantılara karşı doktorunuzun önerdiği ilaçlar haricinde hiçbir şey kullanmamaya özen gösterin.

Vitaminler
Başta folik asit ve demir olmak üzere hamilelikte almanız gereken vitaminler her daim gözünüzün önünde olsun. Bu vitaminler doktorunuz tarafından belirlenecektir.

Asit giderici tabletler
Hamilelikte mide yanması sık görülen sorunlardandır. Doktorunuzun önereceği asit giderici tabletlerden veya ilaçlardan kullanabilirsiniz.

Hemoroit kremi
Hamilelikle birlikte baş gösteren rahatsızlıklardan biri de hemoroittir. Büyüyen rahminizin uyguladığı baskı sebebiyle ortaya çıkan bu problem için en kısa sürede doktorunuza danışın ve yardım isteyin.

Alerji ilaçları
Hamilelik, var olan alerjilerinizin kötüleşmesine neden olabilir. kullanmakta olduğunuz ilaçların güvenliğini teyit ettikten sonra bunlardan mutlaka bulundurmanız gerekebilir.

Genel sağlık ilaçlar
Soğuk algınlığı, grip gibi her an karşılaşılabilecek sorunlara karşı burun ve göz damlaları, ağrı kesiciler, boğaz yumuşatıcı spreyler ecza dolabında bulundurulmalıdır.

Güneşten koruyucu ürünler
Hamilelikte ciltte renk değişimine karşı önerilen güneşe karşı koruyucu kremlerin bir kenarda bulunmasında fayda var.

Epilasyon ürünleri
Hamilelik döneminde yine hormonların değişimine bağlı olarak aşırı tüylenme görülebilir. Ancak tüy dökücü kremler gibi cilde nüfuz edebilecek kimyasallardan uzak durmak önemlidir. Bazı kadınlara göre ağda hamilelikte daha acı verici olmaktadır. Epilasyon aletleri veya tıraş bıçakları bu dönemde yakın ilişki içerisinde bulunacağınız malzemeler olacaktır.

BENZER

Hamilenin ecza dolabında neler olmalı?
4/ 5
Oleh