Paul Walker’in ölümü ile ilgili 3 büyük iddia

Walker'in California'da geçirdiği bir tafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından ilginç iddialar ortaya atıldı.

Haber aktörün sevenleri tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanırken bir yandan da internet üzerinden sahte haberler üretilmeye başlandı. Kötü haber kadar, sahte haberler de sosyal medyada hızla yayıldı.

İşte Paul Walker'ın ölümünün ardından hakkında çıkan iddialar:

1. Paul Walker'in cesedinin fotoğrafı: Twitter ve Facebook'ta dolaşan bu görsel'in Paul Walker'in cesedi olduğuna pek çok kişi inandı. Fotoğraf aslında 2011 yılında Afrika'da misyonerlik yapan bir adamın geçirdiği bir kazanın fotoğrafı idi.

2. Paul Walker ölmedi haberi: Bu görselin ardından yine aynı misyonerin bu defa tedavi edilmiş hali gösterilerek bunun Paul Walker olduğu, ölümü haberlerine karşın, aslında Walker'in hayatta olduğu iddia edildi. Bu haber de yalandı çünkü görsel bu habere aitti.

3. Paul Walker ölmeden 1 gün önce Paul Walker'in öldüğüne dair sahte haber yapıldı haberi: Paul Walker ölmeden 1 gün önce yapılan sahte haber ile ilgili haberlerin de sahte olduğu ortaya çıktı. Söz konusu Paul Walker öldü haberinin tüm Hollywood ünlüler için otomotik olarak üretilen bir ölüm haberi olduğu anlaşıldı.

KAZA GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADI
Oyuncunun ölüm haberi ardından bu senaryolar gelirken, diğer taraftan da kaza anına ilişkin olduğu ileri sürülen bir görüntü ile fotoğraf yayınlandı. Görüntülerde herhangi bir sürat yarışı ya da kural ihlalinin göze çarpmadığı belirtildi.

Kaza sonrası enkaza dönen arabadaki Walker'ı kurtarmak için yanan arabaya doğru koşan insanların da görüntüye yansıdığı kayıtların, yakınlardaki bir binanın çatısındaki kameradan alınmış olabileceği belirtildi.

Görüntülerde Walker ve arkadaşının bulunduğu arabanın önünde ya da arkasında herhangi bir araç olmadığı, yetkililerin araçtaki teknik bir hatadan şüphelendiği ifade ediliyor.


BENZER

Paul Walker’in ölümü ile ilgili 3 büyük iddia
4/ 5
Oleh