Sağlıklı cildin 5 ihtiyacı

Cildinizin isteklerine cevap verin.

Cilt konusunda araştırmalar yaparak geçen yıllardan sonra Kate Somerville için özellikle evde sağlıklı bir cilt elde etmek için bir sağlıklı cilt piramidi oluşturmak hiç de süpriz değil!

KORUMA
İyi bir güneş koruyucusu ve içten alınan besin takviyeleri ile cildinizi korumak önemlidir. Cildinizi kremlerle bakımlarla dışarıdan desteklemek ne kadar önemliyse içten desteklemek daha da önemlidir.

NEMLENDİRME
İnsan vücudunun yüzde 98’i sudur. Yaşlandıkça bu su oranı azalır. Hyalüronik asit içeren ürünler cildinizi dolgun ve nemli tutar. Günlük bol su içmek te çok önemlidir.

BESLENME
Vücudumuzu sağlıklı tutabilmek için 52 farklı minerale, omega 3 ve 6 vitaminlerine ihtiyacımız vardır. Cilde uygulanan vitaminler de aynı şekilde önemlidir.

CANLANMA
22 yaşından sonra vücut eskisi kadar kolajen üretmiyor. peptidler, vitamin A ve ışık terapileri kolajen üretimini sağlıyor. Ayrıca, kan akışının cildin üst katmanları ulaşmasıyla ihtiyaç duyduğu besinleri alırsınız

DETOX
Eğer amacımız detoksifasyon ise ölü derilerden kurtulmak zorundayız. Retin-A iyi bir seçenektir, laktik asit bazlı peelingler ve enzimler kolajen üretimini arttırdığı için iyidir.

BENZER

Sağlıklı cildin 5 ihtiyacı
4/ 5
Oleh