Stres azaltıcı 5 masaj tipi

Masaj, vücudunuzda harikalar yaratmak için en iyi seçeneklerden bir tanesi.

Kan dolaşımını arttırmada yardımcı olan masaj, aynı zamanda stresi azaltma konusunda da oldukça etkili. 5 dakikalık masaj bile vücudunuzdaki ağırlığı hafifletmeye yardımcı olabilir. Peki stres azaltıcı en popüler masaj tipleri hangisi biliyor musunuz? İşte yanıtları:

Sıcak taş masajı
Sıcak taş masajı, vücut ağrılarılarını hafifletme konusunda oldukça popüler bir masaj türü. Kas sertliği ve kas spazmları sorunlarında etkili olan sıcak taş masajı kasları gevşeterek, ağrıyı azaltır.

Aromaterapi masajı
Aromaterapi masajı, masaj tüleri arasında en popüleridir. Spa tekniği kullanılan aromaterapi masajında stres azaltılır ve vücuda enerji verilir. Terapi için kullanılan aroma yağları vücuda sakinleştirici etki sağlar. Stresi azatlmak için en etkili olanları ise; gül yağı ve lavanta yağı eşliğinde yapılmış masajlardır.

Derin doku masajı
Derin doku masajı, gergin ve ağrılı kasların rahatlamasını sağlar. Daha çok ağrılı kas durumları için kullanılır. Yavaş vuruş ve sürtünme tekniği deri doku masajının en etkili teknikleri arasında yer alıyor.

Refleksoloji masajı
Refleksoloji aynı zamanda ayak masajı olarak da adlandırılır. Ayağın belirli noktalarına uygulanan basınç ile vücudun diğer bölgelerine karşılık gelerek hissedilmesini sağlar. Masaj tipleri arasında en çok rahatlatıcı özelliğe sahip olan ise refleksoloji masajıdır.

Sırt masajı
Masaj türleri arasında en yaygını şüphesiz sırt masajıdır. Sırt masajı vücüt kaslarının gevşemesine yardımcı olurken, aynı zamanda da sağlıklı tutmasını sağlar. Vücudun üst kısımlarındaki kan dolaşımını arttırmayı hedefleyen sırt masajı, boyun ve omuz için oldukça faydalıdır. Özellikle bütün gün bilgisayar başında oturmak zorunda kalanların, kas üzerindeki yükü hafifletmeleri ve rahatlamaları için oldukça etkili olacaktır.

BENZER

Stres azaltıcı 5 masaj tipi
4/ 5
Oleh