4 adımda pürüzsüz eller

Evde uygulayın, bakımlı ellere kavuşun!

İyice yıkayın
Ellerinizi yıkamak için yumuşak ve arındırıcı özelliğe sahip bir sabun satın alın. Ancak ellerinizi çok sıcak suyla yıkamamaya dikkat edin. Böylece ellerinizin hızla yaşlanmasını ve tahriş olmasını engellemiş olursunuz. Ayrıca ellerinizi sert bir havluyla kurulamamaya da özen gösterin.

El maskesi yapın
Ellerinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız maske yapmanız şart. Maskeyi uygulamaya başlamadan önce, ellerinizi bir süre ılık suda bekletin. Yumuşadıklarını hemen fark edeceksiniz. Ardından cilt tipinize uygun olarak seçtiğiniz maskeyi ellerinize uygulayın. Bir süre bekledikten sonra onları iyice yıkayın. İşlem bittiğinde ellerinizdeki tüm kirlerin ve pürüzlerin arındığını göreceksiniz.

Kremlerden yardım alın
Ellerinize her yıkamadan sonra, henüz nemlilerken, krem sürün. Böylece elinizde oluşabilecek kuruluğa karşı önlem almış olursunuz. Kış aylarında daha yoğun olan kremleri tercih edin. Cildiniz gergin ve kuruysa, içeriğinde gliserin bulunan kremler size yardımcı olabilir. Bilek bölgenizden başlayarak parmaklarınıza kadar, dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi cildinize yedirin.

Ölü hücrelere veda
Bir miktar peeling kremiyle ellerinizi ölü hücrelerden arındırın. Kremi uygularken cildinizin nemli olması şart. Özellikle kuru cilt yapısına sahipseniz, uygulamayı sınırlı sayıda yapmanızda fayda var; işlemi haftada 1-2 defa tekrarlamanız yeterli olacak. Peeling uygulaması sonrasında, ölü derinin yok olduğunu, yeni ve daha sağlıklı bir cildin ortaya çıktığını göreceksiniz. Üstelik peeling sayesinde güneş lekelerinden ve ellerinizde oluşan kırışıklıklardan da kurtulabilirsiniz.

BENZER

4 adımda pürüzsüz eller
4/ 5
Oleh