Beyazlayan saçlara yapılması gerekenler

Beyaz saçlar yaşlandığınız anlamına gelmezler.

Cımbızı bırakın
Saçınızdaki beyazları cımbızla çekmek istiyor olsanız da bunu yapmayın. Bu, daha çok beyaz saçın çıkmasına, yerine gelen yeni saç kısa olacağı için yukarı doğru uzamasına ve kötü bir görüntüye neden olur. Üstelik saçı çekerek kopartmak, saçınızın foliküllerine zarar verir ve zamanla incelmesine neden olur.

Rahatlayın
Bu konuda ne kadar paniklerseniz o kadar çok beyaz saç görürsünüz. Çünkü aklınız sadece beyaz saçlarda olur ve stres de saçlarınızın beyazlamasına neden olacaktır.

Karıştırın
Eğer saçınızda sadece birkaç tel beyaz varsa boyamanıza gerek yok. Bunun yerine geçici saç boyalarıyla sadece beyazlarınızı boyayarak diğer saçlarınızın boyasız ve canlı kalmalarını sağlayabilirsiniz. Boyadığınız saç ise doğal saçınızın arasına karışacaktır.

Cila sürün
Saçınıza cila attırarak saçlarınızın daha parlak ve canlı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Kıvırcık saçı deneyin
Eğer düz saçlarınızla biliniyorsanız kendinizi yenileyin ve saçlarınızı kıvırcık ya da dalgalı bir model olarak kullanın. Böylece beyaz teller görünmeyeceklerdir.

Saçlarınızı sevin
Kır saçlar, özellikle kadınlarda, kendine güveni simgeler. Siz de bu yeni saç renginizden keyif almaya bakın ve değişikliğin tadını çıkartın.

BENZER

Beyazlayan saçlara yapılması gerekenler
4/ 5
Oleh