Elie Tahari 40. yıl dönümünü kutluyor

"Elie Tahari Edition 1974 Kreasyonu" ile markanın ikonikleşmiş tasarımları yeniden yorumlanıyor.

Elie Tahari 40'ıncı yıl dönümünü , Elie Tahari Edition 1974 kreasyonu ile kutluyor. Modacı bu özel kreasyonda geçmiş kırk yıl boyunca ikonikleşmiş Elie Tahari silüetlerini yeniden yorumluyor .

İlkbahar –Yaz 2014 koleksiyonu ile birlikte bir defileyle tanıtılan kreasyonda file detaylarla zenginleştirilmiş ceketler, tek parça ile şıklık sunan tulumlar, ve lazer kesimli kusursuz elbisler ve daha pek çok göz alıcı deri parça yer alıyor. Tasarımcı 40 yıldır ilham kaynağı olan şehre bir bağlılık göstergesi olarak, koleksiyondaki her bir parçaya New York'un ikonik bir bölgesinin ismini veriyor.

Elie Tahari nasıl doğdu?
Gençliğinin ilk yılların İsrail'deki bir yetimhanede geçiren Elie Tahari, 20'li yaşlara geldiğinde New York'a taşınmaya karar verdi. 1970'lerde Greenwich Village'da bir mağazada elektrikçi olarak çalışırken ise moda dünyasına ilk adımını atmış oldu. Göz kamaştırıcı disko döneminden esinlenerek "tube-top" kıyafetini bu dönemde tasarladı. Ve bu sayede Elie Tahari markası doğdu.

1974 yılında Madison Avenue'nin ilk moda butiklerinden biri olarak Elie Tahari butiğini açtığında kreasyonları tüm çevrelerde ilgi topladı. 1980'lere gelindiğinde ise takip eden on yılı etkisi altına alacak suit takımlara yoğunlaşmıştı. Kadınların ne istediğini çok net bir şekilde ortaya koyabilme yeteneği ile Elie Tahari, bugün beş kıtada 600'den fazla mağazada ürünleri satışa sunulan, dünya çapında aranan bir marka haline geldi.

Elie Tahari , modern sofistike stili sade ama şık ve zarif parçalardan oluşan ilham verici bu koleksiyonla adeta yeniden tanımlıyor.

BENZER

Elie Tahari 40. yıl dönümünü kutluyor
4/ 5
Oleh