Estetik operasyonları için en uygun mevsim

Estetik uzmanları estetik işlemler için seçilen mevsimin önemli olduğunu belirtiyor.

Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu estetik işlemler için seçilen mevsimin önemli olduğunu belirterek, her mevsim estetik operasyonların yapılabildiğini ancak sonbahar ve kış aylarının sağlık ve iyileşme açısından önemli avantajları olduğunu açıkladı.

Sonbahar ve kış ayları neden tercih ediliyor?
“Burun dahil bütün estetik ameliyatlarda en idealzaman sonbahar ve kış aylarıdır. Çünkü genelolarak estetik ameliyatlardan sonra cildiniz güneşe karşı hassaslaşacak ve 1-1,5 ay güneşten korunmanız gerekecektir. Bu işlemlerin kış mevsiminde yapılması, daha az ödem oluşması nedeniyle de önemlidir. Ayrıca aralık ayındaoperasyon geçirildiğinde haziran ayında tam anlamıyla iyileşme sağlanmış olur. Operasyon sonrası izlerin geçmesi için de yeterli süre olacağından kişi yaz mevsimini daha pürüzsüz ve taze bir cilt ile karşılar.”

Yüze dikkat!
”Özellikle yüz bölgesine işlem yaptıranların sonbahar ve kış aylarını tercih etmeleri daha doğru olur. Örnek olarak lazerle leke tedavisi ve yüz gençleştirme işlemleri yaptıranların üç ay güneşten korunmaları gerekir. Diğer estetik operasyonlarda da morluklar geçtikten sonra bile güneşlenmek ciltte kalıcı güneş lekelerine neden oluyor.”

Kombine ameliyatlar yazın yapılmamalı
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu; ”Her estetik uygulama ameliyat olmamakla beraber, büyük estetik ameliyatları yaz mevsiminde yapmaktan çekiniyoruz. Yazın yapılacak ameliyatlar hastanın durumuna ve sağlık koşullarınauygun olmayabilir. Yüz germe ile birlikte karın germe ameliyatının veya meme ile karın ameliyatının birlikte yapılması gibi.”

Ayrıca  "liposuction"da da hastaya korse giydirmek zorunda kaldığımız için sıcaklar onları zorlayabiliyor.

"Yüz germe, göğüs küçültme veya dikleştirme gibi hem ameliyat süresi anlamında uzun süren hem de dokunun alınmasına neden olan ameliyatların da hastanın metabolizmasını bozabildiği için yazın yapılmamasını tavsiye ediyoruz. Çünkü sıcak hastayı olumsuz etkiliyor. Ayrıca sıcakhavada kanama ve enfeksiyon riskide artıyor” dedi.

BENZER

Estetik operasyonları için en uygun mevsim
4/ 5
Oleh