Güzel kadının sırrı: Yoğurt

Hem hastalıklardan koruyor, hem de fiziksel güzelliğimize güzellik katıyor.

İçerdiği yararlı bakteriler nedeni ile bir çeşit antibiyotik özelliğine sahip yoğurt birçok hastalıktan korunmamıza yardımcı olur. Sindirim sistemini rahatlatır.

Yoğurt tüketmek ağız kokusunu önlüyor
Ağız kokusu ilişkilerimizi zedeleyen ve özgüvenimizi azaltan bir problem olup daha çok sebep olduğu sosyal problemler ile var olan ciddi bir rahatsızlıktır. Ayrıca ağız kokusu problemine sahip kişinin bu problemin farkında olmayışı daha büyük bir sorun olup gelişmiş toplumlarda dahi ağız kokusu rahatsızlığının oranı%40 civarındadır. Düzenli yoğurt tüketimisayesinde bizlerin farkında dahi olmadığımız fakat çevreye ciddi rahatsızlık veren ağız kokusunun önüne geçtiği bir gerçektir.Uzmanlar, gece yatmadan önce veya her öğün sonrasında tüketilen yoğurdun hem bağırsakları temizlediğini hem de ağızda kokuya neden olan bakteri oluşumunu önlediğini bildirmektedir.

Bakımlı kadınların sırrı: Düzenli yoğurt tüketimi!
Her gün düzenli olarak 125 gr. yoğurt tüketiminin hazımsızlık, mide ve bağırsak rahatsızlıklarını önlüyör. Ayıca düzenli yoğurt tüketimi dış güzelliğinize de katkı sağlamakta olup cildin pürüzsüz hale gelmesini, saçların parlaklığının artmasını sağlamakta ve cilt güzellik maskelerinde reçetede en üst sırada yer almaktadır. Yoğurdun faydaları saymakla bitmek bilmeyip içerdiği yüksek kalsiyum minerali sayesinde menopoz döneminin en sıkıntılı hastalığı osteoporoza karşı da bizleri korumaktadır. Sinir sistemi için uyarıcı ve rahatlatıcı etkiye sahip olan yoğurdun her yaşta tüketimi tavsiye edilmektedir.

BENZER

Güzel kadının sırrı: Yoğurt
4/ 5
Oleh