Kuru ciltlere 5 bakım önerisi

Kuru cilt sorununu mutfaktaki malzemelerle çözün.

1.Zeytinyağı
Zeytinyağı birçok kullanımı olan mucizevi bir malzemedir ve özellikle kuru ciltlerde çok güzel sonuçlar verir. Zaten piyasada bulunan birçok nemlendiricinin de temel bileşenidir. Kuru ciltlerde zeytinyağı kullanarak cildin kırışmasına, yıpranmasına neden olabilecek birçok kimyasaldan uzak kalmış olursunuz.

Doğru uygulama için bir miktar pamuğu zeytinyağının içinde birkaç dakika bekletin. Daha sonra kuru olan bölgeye pamuğu yerleştirip birkaç dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Durulama suyunca çok soğuk su ya da sıcak su kullanmayın.

2. Zeytinyağı Limon ve Tuz Peelingi
Bu yöntem zeytinyağını cildine direkt olarak uygulamaktan kaçınanlar için güzel bir alternatif olacaktır. 1 limonun suyunu 5 yemek kaşığı deniz tuzu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve ellerinizi bu karışımla ovarak ılık suyla durulayın. Bu karışım ellerinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır.

3. Bal
Bal direkt olarak cildin problemli bölgesine uygulanabilir. Cildi derinlemesine nemlendirerek yumuşatır. Yumuşak hareketlere problemli bölgeye (el, yüz bacaklar olabilir) masaj yapın. 2-3 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin.

4. Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizi yağı cildi nemlendirmede diğer bir mucizevi yağdır. Hindistan cevizini direkt olarak cilde uygulayabileceğiniz gibi banyo suyuna da karıştırarak kullanabilirsiniz.

5. Aloe Suyu
Aloe bitkisinin hem cilde hem de birçok sağlık probleminde iç organlara faydası artık biliniyor. Aloe jeli direkt olarak bitkinin yaprağının kırılması ve içindeki sıvının çıkarılmasıyla elde edilir. Bu sıvıyı direkt olarak kuru bölgelere uygulayabilirsiniz. Kıvamı biraz yapışık olduğundan 5-10 dakika sonra nemli bir pamukla silebilirsiniz.

BENZER

Kuru ciltlere 5 bakım önerisi
4/ 5
Oleh