Nasıl makyaj yapılır?

Kısa sürede pürüzsüz makyaj yapabilmek önemlidir! 

Hepimizin bildiği gibi makyaj yapmak için herzaman yeterli zamanımız olmuyor. Ben makyaj yapmaya yeterli zamanım olmadığı anlarda çoğunlukla geç kalmayı tercih edenlerdendim. :) Fakat bilirsiniz bazen bu şansınızda olmayabilir. Anlatmak istediğim şu ki; Hızlı ve pürüzsüz makyaj yapabilmek bazen hayat kurtarıcı olabilir! Bu yoğun hayat temposunda da herşeye rağmen özellikle kadınlar her zaman bakımlı ve güzel görünmek isterler ki kim istemez.

SADECE 4 DAKİKADA MAKYAJINIZLA MÜKKEMMEL GÖRÜNÜN!
Gece geç yattınız, sabah da aksi gibi geç mi uyandınız ve evden de hemen çıkmak için çok az vaktiniz var. Ya da son an da bir davet aldınız. Ya da yumurta kapıya gelince son dakika hazırlananlardansınız. Makyaj yapmak istemiyorsunuz ama bakımsız görünmek de istemiyorsunuz. Çözümü çok basit, sadece 4 dakika gibi kısa bir sürede makyajınızı hemen yapıp, evden çıkabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığım adım adım '4 dakikada makyaj nasıl yapılır' yazımız.

İŞTE 4 DAKİKADA MAKYAJIN SIRLARI

1- İlk olarak yüzünüze makyaj altı bazınızı sürün.

2- Ardından göz altınızda morluklar, yüzünüzde sivilce ya da kızarıklıklar varsa kapatıcınızı uygulayın. Rengi cildinizden bir ya da iki ton açık olmalı. Kapatıcınızı parmaklarınız yardımı ile cildinize iyice yedirin. Her makyajda sabit olan T bölgesine de uygulayın. Unutmayın, kapatıcılar cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlarlar.

3- Sıra geldi yüzünüze fondöteninizi uygulamaya. Bu arada mutlaka fontöteniniz cildiniz ile aynı tonda ya da yarım ton daha açık olmalı. Hemen ardından allığınızı uygulayın. Sarışınsanız somon tonlar, esmer iseniz de kahve, mürdüm tonları size çok yakışacaktır.

4- Fondöteninizi yüzünüze uyguladıktan sonra büyük bir fırça yardımı ile pudranızı sürün. Unutmayın pudra her zaman makyajınızın sabitleyicisidir, hem yüzünüzde uzun süre kalır, hem de pürüzsüz gösterir.

5- Sıra geldi gözlerimize. İsteğinize bağlı olarak, doğal tonlarda bir far uygulayabilirsiniz. Gözleriniz koyu renk ise ideal renk farlarınız; bej ve sedef tonlarıdır, açık renk gözleriniz varsa da hemen hemen her renk tonunu rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Farınızı gözlerinize uygularken, göz kapağınızın üzerindeki çıkıklara uygulayın. Bu arada unutmayın; açık renk far gözlerinizi öne çıkarır, koyu renk far ise daha derin, daha basık gösterir.

6- Gözleriniz büyük ise göz içinize, küçük ise kirpik diplerinden göz kaleminizi çekin. Kirpiklerinize de iki kat rimelinizi sürün.

7- Son olarak rujunuzu uygularken, günlük makyaj için en uygunu olan yumuşak bir ruj tercih edin.

BENZER

Nasıl makyaj yapılır?
4/ 5
Oleh