Sivilce nasıl geçer?

Ergenlikte ya da hayatınızın daha sonraki dönemlerinde akne sorunu yaşayanlardansanız KadınKulübü.com’da sizin için hazırladığımız çözüm önerileri var.

SİVİLCELER NASIL GEÇER
Sivilceleri geçirmek için : Sivilcelerin vücutta ve yüzde oluşma sebepleri bilinmelidir. Ergenlik veya kullanılan makyaj malzemeleri ile; sivilce oluşabilir. Sivilceleriniz varsa ve bu sivilcelerden kurtulmak için yapabileceğiniz basit tedavi yöntemlerini sizler için yazdık;

Sivilceler Nasıl Geçer?
1- Sivilcelere çözüm yollarından biri; cildi temiz tutmaktır. Cildi temiz tutmak için doğal sabunlardan faydalanabilirsiniz. Cildinize iyi gelen en iyi sabun; kayısı sabunudur. Kayısı sabunu ciltteki sivilcelerin küçülmesini sağlar.

2- Sivilceleri küçültebilmek için; gece yatarken bakım yapmak gerekir. Cilt kendini en iyi gece yeniler. Elma sirkesi ile cildinizi her gece silerseniz; sivilcelerin küçüldüğünü görürsünüz. Elma sirkesi su ile karıştırılarak kullanılmalıdır.

3- Elma sirkesi toniğinin buharı da sivilceye çok iyi gelir. Yağlı cildin oluşturduğu sivilcelerin çıkmamasını sağlar.Hazırlanışı: 1 çay bardağı elma sirkesine, 1 litre su ekleyip kaynatılır. Kaynatılan suya başınızı sokabilecek sıcaklığa geldikten sonra; buhar işlemi uygulayabilirsiniz. Başınızı buhara tutarsanız; yüzünüz pırıl pırıl olur. Yüzdeki sivilceler kaybolmaya başlar. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Fakat su çok sıcak olmamalıdır. 10 dakika yüzünüzü buhara tutabilirsiniz.

4- Sivilceleri geçirmek için limon kolonyası ; limon kolonyası ve bebek pudrasını gösterebiliriz. Limon kolonyası ve bebek pudrası bir kapta karıştırılır. Yüze krem gibi sürülür. Bir süre sonra karışım yüzünüzde kuruyacaktır. Dökülmeye başlarsa, yıkamayın. Bu şekilde uyumanız gerekir. Sabah kalktığınızda sivilcelerinizin indiğini göreceksiniz. Bu karışımı her gün yapabilirsiniz.

5- Sivilcelere kuru maya ; 1 paket kurumaya ve biraz su karıştırılarak; yüze dairesel hareketlerle sürülür. 20 dakika bekletildikten sonra yıkanır. Bu karışımdaki maya; sivilcelerin boyutlarını küçültür.

Sivilce Oluşumunu Önlemek için
1- Yüzünüzde geçen sivilcelerin tekrar etmesini istemiyorsanız; yağlı yiyeceklerden sakınmalısınız. Asitli ve yağlı gıdalar sivilceleri daha çok artırır.

2- Ergenlik sivilceleri ilaçlarla giderilebilir. Doktora sormadan ilaç veya krem uygulaması yapmamalısınız. İlaçlar karaciğere etki ettiği için; organlarınıza zarar verebilir.

3- Yaşınız 30 ve üzerinde ise ve hala sivilcelerle boğuşuyorsanız; kalıtsal bir hastalığınız olabilir. Doktora gidip iç organlarınızı kontrol ettirmelisiniz. Bazı bayanlarda rahim problemlerinden dolayı sivilce oluşabilir. Bu hastalıklarda da sivilce oluşumu ilaçla giderilir. Doktor önermemişse ilaç kullanımı çok sakıncalıdır.

4- Doğal yoldan veya tıp yolu ile sivilcelerinize çare bulabilirsiniz. Geçmeyen sivilceleriniz varsa; evde durarak geçmesini beklemeyin. İleri derecede sivilce izleri oluşursa, yüzünüz engebeli yapılar oluşturur. Bu durumda asla geçmeyecek çukurlar demektir.

5- Sivilcenin çözümü bazı zamanlar doğal yollardan geçmez. Doktorların bu konular ile ilgili tavsiye edebileceği birçok faydalı ilaç ve krem vardır. Doktorlarla görüşerek kendinize uygun ilacı bulamazsınız. Öncelikle tedavinize doktor gözetiminde başlamanız gerekir. Daha sonrasında doktorun yönlendireceği tedavi yöntemleri ile sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

BENZER

Sivilce nasıl geçer?
4/ 5
Oleh