Sıkı bir vücudun anahtarı: Şınav

Şınav çekerken iki yöntemi kullanarak vücudunuzun farklı bölgelerini çalıştırabilirsiniz.

Kapalı ve açık şınav şeklinde çalışmalarınızı çeşitlendirebilirsiniz
Kapalı şınav, vücudunuzda omuz ,karın göğüs ve sırt kaslarınızı çalıştırmanızı sağlarken açık şınav göğüs ve karın kaslarınızı hareketlendirmede faydalı olacaktır.

- Yere yüz üstü gelecek şekilde uzanın. Ellerinizi omuzlarınıza paralel şekilde zemine yerleştirin. Bu şekilde avuç içleriniz mutlaka yere yapışık şekilde olmalıdır.

- Vücudunuzu gergin bir pozisyonda itin. Göğsünüzü yere değdirmeden kendizi tekrar kaldırın. Hareketleri yavaş tempoda, kendizi çok zorlamadan yapmanız önemli bir detaydır.

- Karın kaslarınız ve kalçanız gergin şekilde bacaklarınızı bükmeden kendizi düz bir şekilde sabitleyin. Önemli olan kalçanızı kaldırmadan ve göğsünüzü düşürmeden hareketi düz bir çizgi halinde tamamlamaktır.

- Açık şınavın, kapalı şınavdan farkı kollarınız 90 derecelik açıyla açmanız ve hareketi biraz daha zorlaştırıyor olmanızdır. Mümkün olduğunca küçük setlerle başlamak avanatajdır.

- Çalışmalarınıza az adetlerle başlayıp çoğaltmak hem sizi zorlamayan bir faktör olacaktır hemde yaptığınız sporu daha keyifli hale getirecektir.

BENZER

Sıkı bir vücudun anahtarı: Şınav
4/ 5
Oleh