Cildiniz düğüne hazır mı?

Düğün gününüz yaklaşıyor, stresi engellemek zor..

Cildinizin en büyük düşmanlarından biri de bu zaten. Düğün gününüz yaklaşıyorken gülümsemelisiniz öyle değil mi? İlk olarak, stresi ve gerginliği hayatınızdan uzak tutmaya çalışın. Yoga, meditasyon ve spor iyi gelecektir. Ayrıca düzenli uyuyun, sebze-meyve ağırlı beslenin, bol su için, kafeinden ve şekerden uzak durun. Makyajınızı temizlemeden yatmayın, güneş koruyucu kullanın, cilt bakımı ve masajı yaptırın…

Her gelin, o gün kusursuz olmak ister. Gelin makyajının mükemmel olması için de cildinizin yumuşak, pürüzsüz ve parlak olması gerekir. Zaman daralıyor, kusursuz görünmek için bu ara cildinize biraz daha özen gösterin.

Her sabah yüzünüzü, cildinize uygun bir temizleyici ürünle temizleyin ve yine uygun bir kremle nemlendirin. Makyaj yapıp dışarı çıktıysanız ve eve erken döndüyseniz, makyajınızı temizlemek için yatmayı beklemeyin. Makyaj cildinizde ne kadar az kalırsa, o kadar iyidir. Ama tabii ki yüzünüzü yatmadan önce temizlemeyi ve nemlendirmeyi de unutmayın. Haftada 2 kez peeling yapmanın, cildinizi ölü derilerden arındıracağını da aklınızdan çıkarmayın.

Bu aralar daha önce hiç kullanmadığınız bir kozmetik ürününü satın almayın. Cildinizde nasıl reaksiyon vereceğini bilemezsiniz, bu alışverişi düğünden sonraya bırakın. Eğer bir uzmanın cilt bakımı yapmasını istiyorsanız da düğünden 1 ay önce gitmenizde fayda var.

BENZER

Cildiniz düğüne hazır mı?
4/ 5
Oleh