Londra Moda Haftası'nda Türk rüzgarı

Türk modacı Zeynep Kartal Londra Moda Haftası'nın ikinci gününe damga vurdu..

BBC'nin özel tasarımcısı olan Zeynep Kartal, Türkiye'nin tarihi mirasına yönelik  birbirinden özel tasarımlarını London Fashion Week'te sergiledi.

Nevsal Elevli-Londra- Moda dünyasına yön veren Londra Moda Haftası tüm hızıyla devam ediyor. 20 ile 24 Şubat tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte  Türk tasarımcılar moda severlerin odak notası oldu. Bora Aksu’dan sonra  Zeynep Kartal 30 parçalık kolleksiyonuyla  Moda Haftasının ikinci gününe damgasını vurdu.  Manchester’da yaşayan, bir çok ünlüyü giydiren Türk tasarımcı Kartal Türkiye’nin tarihi mirasına yönelik Sonbahar Kış 2016  “Narnia” temalı koleksiyonunu Londra’nın ünlü Fashion Scout İnternational da gerçekleştirdi.

Türkiye'nin tarihi mirasına yönelik birbirinden özel tasarımlarını London Fashion Week'te sergilemekten duyduğu mutluluğu dile getiren  Zeynep Kartal C.S Lewis’in klasik eseri “Narnia” temasını yansıtan kolleksiyonu için şöyle konuştu; “Kolleksiyon mistik  ve büyülü bir dünyayı keşfediyor ve  gerçeğe dönüşen hayal dünyasında adeta keşfe çıkıyor.” Dedi.

Aslen Konyalı olan Kartal  Konya’nın nakışlarından ve yörenin mirasından esinlenerek işlemeleri yaptığını söyledi.

Koleksiyonun son parçasını eski Türk model Işıl  Reçber taşıdı!

Lureks ipliklerin ve işlemelerin yerleştirildiği şeffaf, bol paça organze tulumlar, yün pelerinler dikkat çekti. Saf  ipek kumaşlar elbise yakalarındaki tüyler belirli belirsiz nakış işlemeleri, derin yırtmaçlar ile daha seksi kadın modellerini gözler önüne serdi.  

Kırık beyaz, mavi, haki, ten ,metallik gri, bronz ve siyah renklerin yanı sıra çam yeşili renklerden oluşan koleksiyonu moda severler ayakta alkışladı. Ünlü soprana  Natalie Coyle , müzisyen  Lyndsey’ in yanı sıra Türkiyenin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve eşi Seferi Esra Bilgiç,  sanatsever Nabi Özbek de izlemeye gelenler arasındaydı.

BBC televizyonunu da özel tasarımcısı seçilen Zeynep Kartal Nisan ayında Konya da  Anadolu Selçuklu Defilesi yapacaklarını belirterek, şunları söyledi; "Anadolu Selçuklu koleksiyonunda 30 parça  tasarımımı özel bir defile ile tanıtacağız. Uluslararası alandaki tanıtım faaliyetleri bir ülkenin, dünyadaki görüntüsü ve saygınlığı demektir. Bu defilenin amacı kültürümüze katkıda bulunarak, Türkiye'yi dünyaya tanıtmak, Türkiye'nin tarihi mirasına dikkat çekerek, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak. Buradan çok ünlü İngiliz modelleri de getiriyoruz"

BENZER

Londra Moda Haftası'nda Türk rüzgarı
4/ 5
Oleh